pondělí 6. července 2009

N97 test - první dny (PÁ-NE)


Na Facebooku se nabízelo testování N97. Přihlásila jsem se do skupiny a druhý týden to vyšlo... Od pátku mám N97 půjčenou na týdení testování.....

Jelikož jsem první dny byla v práci, tak na testování jako takové nebyl moc čas, ale N97 jsem hned v pátek zapojila do provozu a moje 5800XM si dává odpočinek :o)

PÁTEK:
Jako první samozřejmě proběhla synchronizace s Outlook 2007 - bez problémů - přes BT, ovšem použila jsem jestě původní PC Suite. Následovala doinstalace základních sw, které již používám ve svém telefonu:
-NIMBUZZ (messenger) - opět bezproblémová funkčnost a jako vždy spokojenost - pro mě je to jednička mezi mobilními messengery.
-MAIL FOR EXCHANGE + IMG EXCHANGE - jelikož synchronizuji přes Outlook2007, MfE používám pouze ma pracovní maily.
-SMS PREVIEW - používám i na 5800XM, aplikace mi vyhovuje, na N97 plně funkční, jen jsem snížila dobu náhledu přijaté SMS na pracovní ploše.
-TAVELER - prográmek na sledování a přepověď počasí, aktuální kurzy měny. Funkčnost v N97 bez problémů, ale moc asi během testování nevyužiji - na ploše je widget AccuWeather, který aktuálně sleduje počasí.
Mimo doinstalace pár sw, proběhlo samozřejmě nastavení e-mailu. Používáme vlastní doménu, hostovánu přes gmail a N97 bez problémů po zadání emailové adresy a hesla provedla nastavení mailu sama, čož 5800XM bohužel nezvládala.
Nastavila jsem i již zmíněný widget AccuWeather a také FACEBOOK, který jsem hned vyzkoušela - projevuje se u něj stejná nemoc jako na 5800XM - nelze nakrát na facebook fotky. Telefon vidí jen dostupné z kořenové složky, kdežto fotografie se ukládají do podsložek a aplikace je není schopná zobrazit ani použít (týká se to jak uložených, tak nově pořízených fotografií). Jedná se problém aplikace, který se doufám časem vyřeší...
Ještě večer jsme vyzkoušeli připojení přes BT s navigací Navon - kterou jsme použili jako vzdálené HF - funkčnost bez problémů, jen v Navonu byl malinko problém se zadáním párovací kódu - což se ovšem netýká testovaného mobilu.
První dojem s telefonu je vesměs dobrý, návyková je pro mě osobně domácí obrazovka telefonu - ta mi bude opravdu asi hodně chybět, oproti 5800XM větší display, a také je prima dotykové ovládání. O dotykovce bych se zmínila malinko více.... Na N97 pracuje stejně jako u 5800XM a jako hlavní klad hodnotím vibrační odezvy u obou telefonů. Naproti tomu iPhone, který jsem měla možnost vyzkoušet tuto funkci v základu nemá (lze omezenou doinstalovat) a dosti mi tam chybí. Také možnost alfanumerické klávesnice mi u iPhone chyběla, kdežto u dotykových Nokií je na výběr s výce druhů klávesnic.
HW klávesnice u N97 je pěkná, píše se na ní dobře a zvykla jsem si rychle, ale není to funkce, která mi bude chybět po vrácení telefonu chybět.
Naopak na N97 mi nesedí stylus zavěšený na šňůrce... v 5800XM je zasunut v těle telefonu, což mi přijde podstatně praktičtější. Také zamykání displaye na levé straně N97 mi nepřijde jako nejšťastnější řešení - vyhovovat bude spíše levákům. Zamyká se lépe palcem ruky a na 5800XM je toto zamykání podstatně pohodlnější, je totiž vpravo.

SOBOTA a NEDĚLE:
Opět v práci, tak došlo jen k nahrání jedné free hry do telefonu (přes OVI store).
Také jsem konečně aktualizovala Nokia PC Suite na poslední verzi. Bohužel, s touto verzí zatím zklamání, občas je problém s vyvoláním synchronizace telefonu z počítače. Pokud se synchro zapne s telefonu, vše proběhne bez problémů. Také manager hudby mi přijde celkem nepraktický, ačkoliv jsem jej u předchozí verze PC Suite používala, nyní jsem dala přednost rychlému dropnutí skladep přímo do mobilu. Tyto problémy nejsou jen s N97, jedná se o vlastnosti "vylepšeného" PC Suite - 5800XM se při synchronizaci a přenosu hudby chová stejně.
Během neděle jsem vyzkoušela synchronizaci N97 s Lotus Notes, chová se obdobně jako s Outlook - při vyvolání z mobilu bez problémů (na starší verzi šlapala obousměrně). S novým PC Suitem jsem zatím synchronizovala pouze přes BT, ještě uvidíme, jak se bude chovat připojená přes kabel.
V neděli večer jsem nafotila několik fotek a natočila testovací video. Fotky jsou na mobil moc hezké a video je v dobré kvalitě. Na focení sice používám klasický fotoaparát, ale když není po ruce, N97 jej slušně zastane.

Testovací video(zde) a fotografie (zde) jsou uloženy na Facebooku.
Přidejte se ke skupině Otestuj svět s Nokia N97 a třebu budete další tester vy :o)

Žádné komentáře:

Okomentovat