čtvrtek 4. října 2012

Opera Next - Opera 12.10 beta

Opera přišla s novou beta verzí prohlížeče verze 12.10 - Opera Next, která by měla přinést několik drobnějších změn. Zlepšena byla např. integrace do prostředí OS X, přidána dotyková gesta pro Windows nebo setrvačné posouvání stránky.

Co je nového v Opeře 12.10 beta

Opera 12.10 beta nabízí velkou podporu rychlosti a lepší kompatibility napříč internetovými stránkami, spolu s lepší podporu standardů a nových možností pro rozšíření.
Mezi nové funkce např. patří:

 • Podpora pro více rychlosti

  Tato nejnovější verze Opery je rychlejší než kdy předtím, a to díky mnoha výkonnostních optimalizací. To také zahrnuje podporu pro SPDY ("Speedy") standard sítě. SPDY byl navržen tak, aby snížil čas potřebný pro načtení webové stránky, a zároveň snížení některých bezpečnostních rizik, která představují HTTP. Některé z vašich oblíbených stránek, včetně Gmail.com a Twitter.com, již používají SPDY .
 • Rozšíření, zlepšení

   Opera 12.10 zahrnuje více robustní a výkonný API pro filtrování URL, spolu s třemi novými rozhraními API: Context Menu API , API obrazovky a zdrojů Loader API .
  Tyto nové rozhraní API umožní vývojářům vytvářet ještě zábavnější rozšíření pro Operu uživatele. Kromě toho jsme se přidali příponu download - ukazatel průběhu, aby bylo vaše prohlížení bezpečnější, pouze důvěryhodné stránky budou moci instalovat rozšíření. 
 • OS kompatibilita: Windows 8 a Mac OS X 
 • High-rozlišení displeje
 • Nová podpora webových standardů
 • Lepší kompatibilita

  Proč Opera Next?

   Snadnější než kdy jindy!

  Operu Next nainstalujete jako samostatnou pre-release verzi s výraznou bílou ikonou.
  Nejsou provedeny žádné změny do původní instalace Opery.
  Opera Next se aktualizuje na nejnovější alfa nebo beta, takže můžete zažít naše nejnovější technologie. Opera Next ke stažení ZDE: http://www.opera.com/browser/next/

Žádné komentáře:

Okomentovat