sobota 16. ledna 2010

3. Recenze Nokia N900 - kontakty, kalendář a synchronizace

Minule jsme zmínili synchronizaci s Exchange, nyní se podíváme na synchronizaci N900 s MS Outlook pomocí PC Suite. PC Suite není součástí balení - je třeba jej stáhnout ze stránek Nokia.

Telefon připojíme k PC buď pomocí kabelu či bluetooth. Po připojení telefonu můžeme začít se synchronizací. Na rozdíl od symbianových telefonů, lze u N900 synchronizovat max. tři položky z nabízených - kontakty, kalendář a úkoly. V PC Suite můžeme dále nastavit směr synchronizace a pravidla pro případné konflikty synchronizace, případně i automatizaci provedení synchra.... kdo již PC Suite zná, ví :-)
Já osobně upřednostňuji připojení přes bluetooth. Pokud budete telefon přiojovat k vašemu PC kabelem, nezapomeňte pro synchronizaci na telefonu zvolit režim PC Suite. Možné je i připojení jako velkokapacitní zařízení a pouze nabíjení. N900 se při každém připojení přes kabel automaticky dobíjí, což je funkce kterou dlouho Nokie postrádaly.
N900 je možné využít jako modem pro  připojení vašeho PC k internetu. Nejjednodušší je asi připojení přímo z PC Suite -> Připojit k internetu. Osobně využívám nastavení připojení přímo ve Windows. Mohla bych se zde rozepsat jak lze připojení v PC nastavit, ale tomu necháme prostor jindy a jinde :o).
Po synchronizaci s PC máme již v N900 veškeré kontakty. Pokud jste již nastavili a spustili Skype či GoogleTalk je možné, že některé kontakty budete mít v přístroji vícekrát. Je to tím, že máte kontak z Outlooku, Skype či GT. Zde přichází na řadu parádní funkce, kterou N900 disponuje = Sloučení kontaktů. Tohle je jedna z věcí, které se mi na N900 hodně líbí, možnost duplicitní kontakty sloučit pod jednu položku. S tím souvisí i možnost přiřadit přímo ke kontaktu např. Skype jméno. Naopak, pokud jste zvyklí některým kontaktům přiřadit vlastní vyzváněcí zvonění, u N900 nepochodíte. Tato funkce dostupná není.
Již minule jsem zmínila o možnosti přístupu do kontaktů jak z horizontální, tak i vertikální (telefonní) polohy.

Ještě se zmíním o kalendáři - nebo kalendářích??? V N900 si můžete nastavit několik kalendářů a u každého nsatavit synchronizaci. Můžete si vytvořit např. pracovní kaledář který budete synchronizovat s Exchange serverem. V přístroji sou defaultně dva kalendáře (hlavní využívá k synchronizaci PC Suite), soukromý ale existuje jen v telefonu a nelze jej synchronizovat. Další kalendáře je možno vytvořit. Zase jedna opravdu dobrá vychytávka "3K" mazlíka :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat